Větrání vás připraví až o 2,5 tisíce korun ročně

Větrání vás připraví až o 2,5 tisíce korun ročně

Větráním se můžete připravit o spoustu peněz. Naštěstí existuje efektivní řešení, které si s tímto problémem poradí. A v tomto článku vám ho představíme.

Větrání je sice skvělé a může vám pomoct s celou řadou problémů, rekuperaci se ale v žádném případě nevyrovná. A to hlavně po finanční stránce. Kolik tedy můžete uspořit, když po ní sáhnete?

Úspora za vytápění

Větrání na první pohled nic nestojí. Stačí totiž jen otevřít okno a nechat proudit čerstvý vzduch vaší místností. Pokud se ale podíváte na čísla, zjistíte, že větráním zbytečně vyhazujete peníze. Udává se totiž, že tímto způsobem si můžete ročně zvednou účet za elektřinu nebo vytápění i o více než dva tisíce. Pokud tento problém chcete vyřešit, naštěstí existuje poměrně efektivní řešení.

Rekuperace do domu Hradec Králové vás sice může odradit příliš vysokou cenou, pokud si ale propočítáte náklady a návratnost, změníte názor. Je sice pravdou, že rekuperační jednotky Hradec Králové mnohdy můhou stát i několik set tisíc, v dlouhodobém horizontu se vám ale tato investice vyplatí. Kvalitní rekuperace vám totiž nebude peníze z kapsy brát, ale naopak je tam bude dávat.

Kvalitní a čistý vzduch

Základem rekuperace vzduchu Hradec Králové je její účinnost. Ta značí, kolik tepla z odpadního vzduchu předá čerstvému vzduchu zvenčí. Připravte se na to, že za kvalitnější rekuperace do bytu Hradec Králové s vyšší účinností si připlatíte. Obecně se ale uvádí, že 60% účinnost je dostatečně dobrá. Za velice kvalitní systémy se pak označují ty s účinností kolem 80 %.

Rekuperace vám nepřinese pouze výhody spojené pouze s financemi. Tento systém ocení také alergici. Při čerpání čerstvého vzduchu zvenčí totiž filtrace vzduch vyčistí od nebezpečných částic a dovnitř se dostane jen opravdu čistá směs. Je tedy možné, že se vám uvnitř vašeho domu bude dýchat lépe než v čisté, panenské přírodě.