Neléčená nespavost snižuje kvalitu života, a navíc zvyšuje riziko vzniku závažných komplikací. Poruchami spánku trpí zejména ženy vlivem hormonálních výkyvů.
Menopauza ovlivňuje i kvalitu spánku
Menopauza je poslední přirozená menstruace, která přichází nejčastěji mezi 48. a 52. věku. Poslední menstruaci předcházejí tzv. premenopauzální syndromy, kdy dochází k útlumu činnosti vaječníků a snížení tvorby hormonu, prodlužování intervalů mezi menstruacemi až k jejímu úplnému vymizení. Toto období je nazýváno klimakterium, přechod mezi plodným obdobím ženy a stářím.
Jak jsou ženy menopauzou ovlivňovány?
V souvislosti s vyhasnutím funkce vaječníků přicházejí další významné změny a u jednotlivých žen bývají více či méně výrazné. Nejčastěji se jedná o psychické výkyvy, jako je náladovost, zvýšené pocení, návaly horka, bolesti kloubů a hlavy, bušení srdce, podrážděnost a poruchy spánku.
Léčba nespavosti po menopauze
Hormonální vlivy přímo ovlivňují kvalitu spánku. Jenže dlouhodobé nevyspání vede k podrážděnosti, stresu a dalším zdravotním potížím, které mohou mít až závažné důsledky. Pro léčbu nespavosti v období menopauzy doporučujeme používat přírodní produkty, které nezatěžují organismus a nejsou návykové, jako léky na předpis.
Vyzkoušejte transdermální náplasti na spánek. Ty uvolňují léčivé látky CBD přímo do krevního řečiště. Neprochází tedy trávicím traktem, a tak nezatěžují játra, ledviny, zažívací trakt a další orgány.
Náplast na spánek je vyrobena z kvalitního, pružného materiálu a odolného lékařského hydrogelu. Hydrogel podporuje pozvolné vstřebávání, které se absorbuje pokožkou a krevním řečištěm je transportováno přímo do míst, kde je potřeba. Výhodou náplastí je, že se dají používat opakovaně dvakrát, a to po dobu dvanácti hodin. Náplasti doporučujeme aplikovat na měkkou tkáň, vyhnout byste se měli oblasti kostí, šlach a ohybům kůže.