Konsolidace půjček uleví vašemu rodinnému rozpočtu

V současné době se výrazně zlepšila finanční gramotnost českých domácností. Stále více rodin si začalo uvědomovat, že splácet několik půjček najednou výrazně zatěžuje rodinný rozpočet. Ideálním řešení, jak snížit měsíční splátky, je sloučení všech závazků do jednoho. V následujících řádcích se podíváme, jak celý proces funguje.

Donedávna byla konsolidace půjček jednou velkou neznámou, ale postupně se začala dostávat do povědomí lidí. Postupně začaly do bank přicházet klienti se zájmem o uvedený úvěrový produkt, který však pomůže pouze žadatelům s dobrou platební morálkou. Pokud už máte na krku exekuci, budete muset najít se svým finančním poradcem úplně jiné východisko.

Konsolidace se nevztahuje na všechny druhy půjček

Bankovní společnosti mají v rámci konsolidace různé postupy a podmínky. Zpravidla se do sloučení dají bez problémů zahrnout spotřebitelské úvěry, kontokorenty a kreditní karty. Ovšem některé banky mají v podmínkách, že se konsolidace nevztahuje na nebankovní půjčky, hypotéku a leasing.

Pravděpodobně vás bude zajímat částka. Většinou bankovní domy dokážou sloučit úvěry v celkové výši i několik statisíc korun. I když najdou se i takoví poskytovatelé, jejichž maximální limit se pohybuje v řádech milionů, například Kimbi.

Co ke konsolidaci potřebujete?

Jakmile se rozhodnete udělat něco se svými finančními závazky, budete potřebovat všechny smlouvy k úvěrům, jež chcete sloučit do jednoho. Dalším potřebným dokladem je potvrzení o výši příjmů od zaměstnavatele. Opět se požadavky liší banka od banky.

V okamžiku, kdy vám bude žádost o konsolidaci schválena, budou uhrazeny veškeré vaše závazky u ostatních věřitelů a vy budete platit pouze jednu jedinou částku měsíčně. Konečně získáte přehled nad tím, kam vaše peníze jdou, a ušetříte měsíčně i několik tisíc korun, což se do rodinného rozpočtu určitě hodí.