Nebankovních půjček už se tolik bát nemusíte! Proč?

Za posledních 10 let si nebankovní půjčky na českém trhu vybudovaly silnou pozici. Lidé krátkodobé půjčky od nebankovních společností využívají stále častěji. Dokonce jsou oblíbenější než kreditní karty nebo bankovní kontokorent. Stále ovšem převládá strach z problémů a dokonce z exekuce. Když si ale půjčíte zodpovědně, můžete se všem problémům vyhnout. Jak na to?  

Situace je přehlednější díky novele zákona

Dříve mohla být například půjčka do výplaty začátkem velkých finančních potíží. Lidé si půjčovali bez rozmyšlení a pak nebyli schopni částku včas vrátit. Následky byly zdrcující. K dlužné částce rychle naskočily sankce ve výši několika tisíc korun, až vše skončilo u exekutora.

Nebankovních půjček už se tolik bát nemusíte! Proč?

Problém byl i na straně nebankovních společností. Půjčky dříve mohl poskytovat de facto každý, kdo měl živnostenský list. To se naštěstí změnilo prostřednictvím novely zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde), která platí od prosince 2016. Zákon zpřísnil pravidla pro poskytovatele, kteří nově musí složit jistinu ve výši 20 mil. korun. Díky novému opatření z trhu mizí podvodné společnosti a klienti mají téměř 100% jistotu, že si půjčí od seriózní společnosti.

Stále musíte počítat

Aby rychlé půjčky online neznamenaly problém ani pro vás, je důležité si vše nejprve správně spočítat. Je výhodou, že vám online kalkulátor ukáže, jakou částku budete muset vrátit.

Nebankovních půjček už se tolik bát nemusíte! Proč?

Automaticky k půjčené částce připočítává poplatek. Na vás je, abyste posoudili vaše příjmy a spočítali si, jestli pro vás bude únosné částku v daném termínu vrátit. Je zásadní si hlídat termín splatnosti. Počítejte s tím, že bankovní převod může trvat až 3 dny, takže peníze musíte nebankovní společnosti poslat s dostatečným předstihem. Pokud tato jednoduchá pravidla dodržíte, budou pro vás půjčky pomocníkem.