5 rad, jak si vybrat výhodnou půjčku a nenaletět

Plánujete si vzít půjčku, ale jenom těžko se dokážete zorientovat v současné nabídce a zároveň máte obavy, abyste nenaletěli? Pokud je tomu skutečně tak, přinášíme vám 5 rad, jak nenaletět při výběru půjčky.

Udělejte si dostatečný přehled

Udělat bezhlavé rozhodnutí se vám může vymstít. Půjčka je závazek i na několik let a tak je dobré ji vybírat skutečně obezřetně. Pokud bychom měli být konkrétnější, je třeba říci, že je dobré udělat si přehled o tom, jaké existují možnosti na našem trhu. Aby to pro vás bylo co možná nejjednodušší, pomůže vám web www.finmoney.cz, který se stane dobrým pomocníkem pro každého, kdo si chce ujasnit informace o jednotlivých možnostech úvěrů na našem trhu. To vše pohodlně online a kdykoliv.

Nezapomeňte hledět na výhodnost půjčky

Úrok a RPSN. To jsou dvě hodnoty, na které je samozřejmě nutné velmi důkladně hledět. Obě nám totiž říkají, nakolik je konkrétní úvěr výhodný a kolik peněz celkově přeplatíme. Máme-li vám dát tip na zajímavou a hlavně výhodnou půjčku, můžete zůstat v segmentu mikropůjček, kde vám jsou k dispozici půjčky před výplatou. Pokud se jedná o váš první úvěr u vybrané společnosti, máte ho zdarma.

Za tímto segmentem rozhodně nezaostává ani ten bankovní. Právě banky byly dlouhodobě vyhlášené jako nejlepší možnost na trhu. Ideálním příkladem je mBank půjčka, která může být také zdarma. Jediné, co zaplatíte, je jednorázový procentní poplatek z půjčené částky. Úrok i RPSN jsou následně nulové.

Myslete na jednoduchost vyřízení

Ano, i ta dnes hraje roli. Než si o nějaký úvěr požádáte, zjistěte si, co vše je nutné splnit, aby byla vaše žádost úspěšně schválena. Pokud se podíváme konkrétněji, jsou ideálním příkladem úvěry, které nevyžadují:

  • Potvrzení o příjmu
  • Nahlížení do registrů
  • Sdělování informací o využití půjčky

Nečekejte déle, než musíte

Pozor na společnosti, které sice lákají na jednoduchost a rychlost, ale v konečném důsledku na peníze čekáte třeba i několik dní. To se vám u produktu, kterým je rychlá půjčka ihned rozhodně nemůže stát. A to z toho důvodu, že peníze můžete mít na svém účtu třeba i do několika minut od chvíle, kdy si o ně požádáte. A to je cesta, která nezklame. Důvodem je hlavně víceméně automatický schvalovací proces, u kterého se můžete obejít nejenom bez výše uvedeného dokládání, ale také i bez nutnosti podpisu konkrétní smlouvy.

Volte jenom prověřené poskytovatele

A rada na závěr? Volte jenom prověřené poskytovatele půjček. Tedy takové, u kterých máte jistotu toho, že znáte veškeré kontaktní informace, máte na ně pozitivní reference a nemusíte se obávat toho, že by se jednalo o podvodníky. A to jak ve formě nepoctivých poskytovatelů, tak třeba i ve formě lichvářů. Těm je dobré se vyhnout, jelikož mají něco společného. As to primárně to, že vás mohou připravit o nemalé peníze.