Na co si dát pozor před uzavřením půjčky

Je jasné, že kdykoliv může nastat situace, při níž člověk potřebuje rychle vyřešit svou finanční situaci a často to bývá právě pomocí půjčky. Velmi snadno by však mohl naletět i zdánlivě výhodnému úvěrovému produktu. Finančních společností, které nabízejí úvěry, je u nás opravdu mnoho. Jak ale poznat důvěryhodnou a solidní od té, která jí není? Rady v tomto článku vám v tom pomohou.

Reference a zkušenosti

Nejlepší způsob, jak si ověřit spolehlivost vybrané společnosti, jsou reference a zkušenosti klientů se zvolenou půjčkou. Na mnoha internetových stránkách můžete nalézt recenze klientů a jejich názory. Ideální variantou jsou zkušenosti lidí přímo z vašeho okolí.

Na co si dát pozor před uzavřením půjčky

Webové stránky společnosti

Při výběru vhodné úvěrové společnosti si dobře projděte internetové stránky půjčky, kde můžete žádat o půjčku. Důvěryhodná společnost má na svých stránkách kalkulačku, kde si můžete přesně spočítat, kolik zaplatíte, a jak dlouho to bude trvat. Chybět by neměly ani kompletní informace a historie společnosti či počet zákazníků a reference. Známkou solidnosti může být i členství v různých asociacích a uskupeních.

Podmínky a smlouva

Než podepíšete smlouvu o půjčce, měli byste si ji pečlivě a pozorně přečíst. Případné rozpory řešte hned a nebojte se ptát. Předejdete pozdějším nemilým překvapením. Stejně tak věnujte velkou pozornost i obchodním podmínkám. Zbystřete zejména v případě, že spory mají být řešeny rozhodčí doložkou, která ve většině případů znamená pro spotřebitele spíše komplikace. Nezapomeňte se zaměřit i na poznámky psané drobným písmem, za kterými se často skrývají klíčové informace. Zajímat by vás mělo i to, co se stane v případě, že nebudete schopni přechodně půjčku splácet. Sankce za nedodržení splátek mohou být často až likvidační.

Konkurence

Velká konkurence má i své výhody. Můžete si vybrat nabídku, která po vás bude skutečně ta nejlepší. Na internetu naleznete různé srovnávače poskytovatelů půjček.

Obezřetnost je na místě

Ač se to může zdát složité, vybrat si vhodnou úvěrovou společnost není zase tak náročné. Stačí být obezřetní a nesáhnout hned po prvním poskytovateli, který se namane.