Ready made společnosti šetří čas i peníze

Uvažujete o tom, že byste si založili vlastní firmu a začali podnikat? Pak počítejte s tím, že na vás čeká spousta byrokratických překážek, kvůli nimž si budete muset počkat možná až několik měsíců, nežli jménem firmy budete moci skutečně začít vykonávat činnost. Je tu ale jedno rychlé řešení. Představují ho ready made společnosti.

Co jsou ready made?

Pod tímto pojmem si představte společnost, která již existuje a pouze se čeká na tom, až si ji některý ze zájemců o podnikání zakoupí. Nejčastěji se jedná o ready made sro, ale dají se pořídit už i akciové společnosti.

V zásadě platí, že firma, která vám je nabídne, sama uskuteční jejich založení a následně v nich nevykonává žádnou činnost. Firmy tak nemají žádnou negativní historii, při jejich koupi tudíž neriskujete, že byste museli ihned rovnat nějaké závazky z dosavadní činnosti společnosti.

Cílem je urychlit proces začátku podnikání lidem, kteří na zakládání společností zkrátka nemají čas, případně si chtějí ulehčit práci. Velkou výhodou je fakt, že v případě koupě ready made společnosti můžete začít podnikat prakticky ze dne na den, ihned po podpisu smlouvy. Veškeré náležitosti včetně splacení základního kapitálu jsou již vyřízené, takže se nemusíte obávat složitého a časově náročného běhání po úřadech a shánění všech potřebných lejster. Pouze dochází k převodu vlastnictví.

Na kolik peněz vás ready made sro vyjde?

Moderní ready made sro lze pořídit již od několika tisíc korun. Záleží kromě jiného na to, jaký název společnost nese, či zda jsou v rámci prodeje zajištěné i různé právní záležitosti, případně nadstandardní služby.

K ready made společnostem se často vyplatí pronajmout si virtuální sídlo. Zejména v okamžiku, kdy firmu nechcete mít napsanou třeba v místě svého bydliště a nehodláte si draze pronajímat klasické kancelářské prostory.

Prodej ready made společností nabízí web incorporated.cz. Na něm najdete firmy, které je možné zakoupit rychle a bez zbytečné administrativy.