Tradice spojená s jistotou: Investice do zlata a stříbra

Když lidé chtěli mít v minulosti nějakou hodnotu, nakoupili si zlato nebo stříbro. V současné době je investičních příležitostí několikanásobně více, nicméně drahé kovy jsou neustále v kurzu. Důvod je zcela prozaický! Jejich hodnota je konstantní. Tím pádem do nich můžeme investovat bez jakýchkoli obav z toho, že bychom mohli prodělat. Mnozí lidé by mohli namítnout, že si přece stačí nechat peníze. Ty ale podléhají inflaci, tedy svému postupnému znehodnocení. Jak tedy do drahých kovů investovat a kde tak učinit?

Nevybírejte investice jen podle ceny

Jestliže se pro investiční zlato, případně stříbro rozhodnete, určitě nevybírejte prodejce pouze podle ceny. Obvykle platí, že čím je částka za mince, slitky nebo cihly nižší, tím je koupě podezřelejší. Na trhu se pohybuje spousta překupníků, kteří se snaží vydělat na prodeji zlata nemajícího punc a potřebnou hodnotu. To samé platí i o stříbru a jiných drahých kovech, jež jsou k dispozici.

Sázka na tradičního prodejce

Jedním z předních obchodníků s investičními kovy jak v České republice, tak i na Slovensku je společnost AuPortal. Firma je registrována u puncovního úřadu a spolupracuje s těmi nejznámějšími dodavateli, kteří se v oboru pohybují. Jmenovat bychom mohli například Českou národní banku, Českou mincovnu či Münze Österreich, Banco de Mexico, Perth Mint, Heraeus Hanau a jiné. Díky realizaci přímých dodávek a velkoobjemovým obchodů se lze spolehnout na velmi výhodné ceny. Nebudete-li si vědět s investicemi rady, můžete se obrátit na profesionály, kteří vám poskytnou potřebné informace. Nakupovat je možné drahé kovy nejen online, ale i v kamenných prodejnách firmy v Praze a Brně. Bude už pouze na vás, jestli zvolíte investiční zlaté slitky, mince anebo to samé ve stříbře. K dispozici je i spousta motivů třeba ve sběratelských sériích.